•  
 
 
מיקומך באתר: ראשי » רישום בתים משותפים ותכנון בנייה

רישום בתים משותפים ותכנון בנייה

מחלקת בתים משותפים ותכנון ובנייה בהנהלת הגב' רחל פופוביץ-פטיטו:


במרבית המקרים בעלי דירה  בבניין מגורים משותף  ו/או בבתים צמודי קרקע מ-2 יחידות ומעלה, מוצאים עצמם רק עם הערת אזהרה אשר נרשמה לטובתם כאשר זו  אינה מקנה להם בעלות על הנכס - "טאבו".
מצב זה הינו מסובך ולא כדאי, היות ולעתים קרובות, חלקו של הרוכש הינו במשותף עם יתר רוכשי הדירות בבניין ולעתים מעוקל ו/או משועבד בשל חוב של הקבלן ו/או השכן, בעיה אשר יכולה לגרור את בעל הדירה, שלא מרצונו, להוצאות משפטיות מרובות, וכן לעכב אותו במכירת הנכס לאחר.

רישום בית משותף
על מנת לרשום זכויות בעלות לטובת הרוכשים יש לדאוג לרשום את הבניין כבית משותף בפנקס הבתים המשותפים ורק לאחריו ניתן יהיה לרשום את הבעלות בלשכת רישום המקרקעין (טאבו).

תיקון צו בית משותף
בניינים אשר נרשמו זה מכבר בפנקס הבתים המשותפים, ועברו תהליך של תוספת ושינויים במבנה, יש להסדיר את זכויותיהם של בעלי הנכסים בבניין בלשכת רישום המקרקעין (טאבו) ולפעול לצורך רישום עדכני של הסטטוס החדש של המבנה הן מבחינת גודלו והן מבחינת הדיירים שבו.
רישום בית משותף ו/או תיקון צו בית משותף הינו עניין אשר מסדיר את היחסים שבין הדיירים בינם לבין עצמם, ומגן על זכויותיהם השונות, הן בנוגע לזכויות בניה עתידיות ונוכחיות והן בנוגע לחלקם ברכוש המשותף.

פרצלציה
חלוקה מחדש של קרקע ו/או מגרש שהינו משותף לכמה בעלים, לחלקות המיועדות לבנייה.

איחוד וחלוקה מחדש (רהפרצלציה)
תכנית לאיחוד של מגרשים סמוכים וחלוקתם מחדש בהתאם לתוכנית החדשה ועל מנת לאפשר את פיתוחו של השטח וניצולו המקסימלי לטובת בעלי הקרקע ולטובת הציבור.


תכנון ובנייה ותמ"א 38
קבלנים מוצאים עצמם לא אחת, בבואם לבנות נכס, נדרשים לשלם סכומי עתק בגין היטלי השבחה ופיתוח וכן בגין היטלי ביוב. מעטים הם אלו אשר מודעים לכך שניתן לערער למוסדות בגין דרישות תשלום אלו, וניתן לקבל החזר כספי לאחר התשלום ו/או הפחתה משמעותית טרם ביצוע התשלום

בין יתר השירותים אשר המשרד מספק ניתן למצוא גם ייצוג בתחום של ליקויי בניה, צווי מניעה, הרחבת דירה בבית משותף וזכויות בניה השייכות לשכן, הסכמת דיירים לבניה בבית משותף, היתר בניה בבית משותף שבו בניה לא חוקית, ניוד שטחים, ייצוג דיירים בבניינים משותפים, ייצוג יזמים / קבלנים.

משרד עו"ד ביתן - דואני הינו בעל ידע וכלים לרישום עסקאות מורכבות אשר יביאו בסופו של ההליך לרישום נכון של הנכס ושל זכויותיו של בעל הנכס. ברשותנו  ידע רב בכל הליכי הרישום, פתרון בעיות במהלכם , צמצום זמן עד לרישום הסופי של הבית המשותף. וזאת באופן מקצועי יעיל נכון ונעים.